مشاور، طراح و مجری سیستم‌های نظارت تصویری، اکسس کنترل و دوربین مداربسته

بر اساس گزارش اختصاصی مجله‌ی دنیای حفاظت، از آنجا که بسیاری از پروژه‌های بزرگ آنالوگ، اعم از پروژه‌های نفت کشور با برند دوربین مداربسته‌ی پاناسونیک و ماتریکس 650 WJ-SX تجهیز شده است، به گفته‌ی کارشناسان کمپانی پاناسونیک، در صورت نیاز به یکپارچه‌سازی این سیستم‌ها با سیستم‌های جدید تحت شبکه و NVRهای پاناسونیک، این کار به کمک نرم‌افزارهای WV-ASC970 و WV-ASM970 تحقق خواهد یافت.

تکنولوژی، مدام در حال تغییرات بنیادین است و سرعت رشد آن به حدی است که هر روز شاهد اتفاقات بسیار شگفت‌انگیزی هستیم. تغییرات اساسی در سیستم‌های نظارت تصویری نیز از این سرعت مستثنا نیست. همان‌طور که می‌دانید، لزوم استفاده از دوربین‌های تحت شبکه کامپیوتری تقریباًَ اجتناب‌ناپذیر است.
حال پرسش این است: آیا شرکت‌ها و اداره‌هایی که از سیستم‌های آنالوگ استفاده می‌کنند، همچنان باید در این مسیر باقی بمانند یا کل سیستم را جمع‌آوری و سیستمی جدید جایگزین آن کنند؟
واضح است که پاسخ مثبت به هر دوی این پرسش‌ها بسیار متأثرکننده است؛ هم به لحاظ این که نمی‌توان سیستم‌ها را به روز نکرد و هم این که نمی‌توان از هزینه‌های هنگفتی که شده است، صرف‌نظر کرد. در این میان، برخی هم به سراغ سیستم‌های غیرحرفه‌ای و غیرمعمول می‌روند و با استفاده از مبدل‌ها، سعی در تغییر تصاویر آنالوگ به دیجیتال می‌کنند؛ یعنی به تصور خود، دوربین آنالوگ را به آی‌پی تبدیل می‌کنند که البته این کار نیز خالی از مشکلات فنی نیست و هم محدودیت‌هایی را به وجود می‌آورد و هم از کیفیت و سرعت عملکرد سیستم می‌کاهد. پس راه حل این مشکل چیست؟ چگونه می‌توان ضمن حفظ سیستم قبلی، در طرح توسعه به سمت نصب دوربین‌های آی‌پی رفت و در ضمن، سیستمی یکپارچه را نیز ایجاد کرد؟
باید بگوییم که افراد باهوش و آینده‌نگر همیشه برنده هستند و این یعنی کسانی که به کمپانی‌های ریشه‌دار و اصیل اعتماد و از محصولات آنها استفاده می‌کنند. پاناسونیک یکی از این شرکت‌هاست.
شرکت‌های معتبر، ضمن در نظر داشتن توسعه‌ی سیستم، به فکر منافع مشتریان خود نیز هستند. پاناسونیک با ارائه‌ی محصولی جدید، این امکان را به وجود آورده است که مشتریان قبلی ضمن حفظ سیستم آنالوگ قدیمی، بتوانند سیستم خود را با دوربین‌های آی‌پی نیز توسعه دهند و همچنان از رهبری قدرتمند ماتریکس منحصربه‌فرد پاناسونیک در یکپارچه‌سازی هر دو تکنولوژی استفاده کنند.
شرکت پاناسونیک با ارائه‌ی نرم‌افزار WV-ASC970IP Matrix Server Software این امکان را برای مشتریان قبلی خود فراهم می‌کند که به جای از رده خارج کردن سیستم قبلی، هم سیستم خود را به‌روزرسانی کنند و هم سیستمی کاملاً یکپارچه داشته باشند.
نرم‌افزار WV-ASM970IP Matrix Client Software پاناسونیک نیز یک نرم‌افزار ماتریکس آی‌پی است که به راحتی می‌تواند سیستم آنالوگ و دوربین‌های I-PRO پاناسونیک را یکپارچه رهبری کند. شعار این شرکت درباره‌ی این دو نرم‌افزار این است:
Easy and smooth integration from analog to IP system
به این ترتیب، با ارائه‌ی این راهکار از سوی شرکت پاناسونیک، دغدغه‌ی مشتریانی که فکر می‌کردند برای استفاده از دوربین‌های آی‌پی پاناسونیک باید تمام سیستم‌های قبلی را برچینند و در انبارها دپو کنند، پایان یافت.

ارتباط با ما

نشانی: تهران، خیابان مطهری، بعد از خیابان قائم‌مقام، خیابان گلریز، شماره 2، واحد 8
تلفن: 22276534-021   22255495-021     info 'at' sahba-co 'dot' com