مشاور، طراح و مجری سیستم‌های نظارت تصویری، اکسس کنترل و دوربین مداربسته

بدون شک استفاده از دوربین مداربسته مزیت‌های بسیاری دارد. مهم‌ترین مزیت آن پیشگیری از وقوع جرم و جنایت است. وقتی مشتریان یک فروشگاه بدانند که سیستم امنیتی، در حال فیلمبرداری از آنهاست، به میزان قابل توجهی احتمال سرقت کمتر می‌شود. همچنین اگر در یک بیمارستان دوربین مداربسته نصب شده باشد، احتمال حمله به کارکنان در اتاق‌ها کمتر می‌شود. وجود دوربین مداربسته در بزرگراه‌ها، علاوه بر کاهش تخلفات رانندگی، امداد و نجات را در زمان‌های حادثه سرعت می‌بخشد.

اما عده‌ای از افراد، استفاده از دوربین‌های مداربسته را نقض آزادی فردی می‌دانند و اعتقاد دارند که وجود دوربین مداربسته امنیتی کاذب ایجاد کرده و حضور پلیس را کمرنگ می‌کند. این گروه از افراد، نصب دوربین مداربسته را تجاوز به حریم خصوصی و سلب آزادی فردی می‌دانند.
اما باید گفت جامعه علاوه بر آزادی به امنیت نیز نیاز دارد و باید تعادلی بین حق آزادی و حق امنیت ایجاد کرد. به‌طور کلی، دوربین‌های مداربسته امنیت را به مردم جامعه و به‌خصوص صاحبان مشاغل هدیه می‌کند. از طرفی با استفاده از یک فیلم یا تصویر باکیفیت می‌توان هویت یک مظنون را در دادگاه ثابت کرد. با نصب دوربین مداربسته، به همین سادگی می‌توان عدالت را در جامعه برقرار کرد و در وقت و هزینه‌ی خود و دیگران صرفه‌جویی کرد.

عضویت در خبرنامه

ارتباط با ما

نشانی: تهران، خیابان مطهری، بعد از خیابان قائم‌مقام، خیابان گلریز، شماره 2، واحد 8
تلفن: 22276534-021   22255495-021     info 'at' sahba-co 'dot' com