ورود ثبت

ورود به سایت

نام کاربری *
گذرواژه *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلدهای ستاره‌دار الزامی است.
نام *
نام کاربری *
گذرواژه *
تکرار گذرواژه *
پست الکترونیک *
تکرار پست الکترونیک *

قوانین و مقررات / درباره ما / تماس با ما    02122276534   -   02122255495

نمونه‌های نصب غیراستاندارد دوربین مداربسته که می‌تواند منجر به بروز خسارت شود.

سوالاتی که در اینجا مطرح می‌شود، به اساسی‌ترین و بنیادی‌ترین نکات در نصب دوربین مدار بسته اشاره دارد. شاید شما تا به حال به این سوالات فکر نکرده‌اید یا اگر فکر کرده‌اید، به میزان اهمیت آنها پی نبرده‌اید. بار دیگر این سوالات را با دقت بیشتری بخوانید و به آنها فکر کنید:

1- آیا می‌دانید‏، زمانی هزینه‌ی صرف‌شده برای نصب دوربین مداربسته، قابل بهره‌برداری است و به یک سرمایه تبدیل خواهد شد که نصب و اجرا استاندارد باشد؟
2- آیا می‌دانید، نصب و اجرای غیراستاندارد باعث نقص‌ در سیستم امنیتی خواهد شد و شما را مجبور به پرداخت هزینه‌های بسیار، در آینده‌ای نزدیک خواهد کرد؟
3- آیا می‌دانید، اگر بهترین دوربین مداربسته دنیا را هم نصب کرده باشید، ولی با نصب و اجرای غیراستاندارد، هیچ تضمینی برای نظارت مجموعه‌ی‌ شما وجود ندارد؟
4- آیا می‌دانید، امنیت مجموعه‌ی شما کارفرمای محترم، با این روش‌های غیراستاندارد نصب، در خطر است؟
5- آیا می‌دانید، اگر نصب دوربین مداربسته غیراستاندارد باشد، هیچ تفاوتی ندارد که دوربین مداربسته سونی را خریده‌اید یا دوربین پاناسونیک یا هر برند دیگر؟
6- آیا می‌دانید، ارتباط در یک مجموعه‌ی مداربسته به وسیله‌ی «کابل» است و اولین و راحت‌ترین روش هک در یک سیستم مداربسته، قطع و بریدن کابل است؟

برای درک بهتر این سوالات و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، نمونه‌هایی از نصب غیراستاندارد دوربین مداربسته را با تصاویری از هر یک ارائه کرده‌ایم. مطالعه‌ی توضیحات هر بخش، به شما کارفرمای محترم کمک خواهد کرد تا از سیستم نظارتی استاندارد بهره‌مند شوید و امنیت مجموعه‌ی خود را افزایش دهید.

نصب غلط دوربین مداربسته و تجهیزات امنیتی

با توجه به نیاز این خیابان برای استفاده از دکل، می‌توان به این موضوع ساده پی برد که ارتفاع دکل برای عملکرد این دوربین اسپید دام اشتباه است و ارتفاع آن باید بلندتر باشد تا نیازی به استفاده از علمک دیگر نباشد. همچنین پایین آوردن دوباره‌ی آن توسط پایه‌ی سقفی اسپید دام، از دیگر اشتباهات ناشی از عدم کارشناسی و مشاوره‌ی صحیح در این نصب است. ارتباط کابل برق از آسمان و رساندن آن به انتهای دکل، امنیت دوربین اسپید دام را به خطر می‌اندازد.

آرایش نامناسب رک

آرایش نامناسب رک، یکی دیگر از موضوعات رایج در بازار دوربین مدار بسته و شبکه‌های کامپیوتری است. در تصویر روبه‌رو، به هم ریختگی کابل‌ها را می‌بینید که هیچ راهی برای تحرک و جابه‌جایی رک وجود ندارد!

بریدن کابل‌ و هک دوربین

در تصویر روبه‌رو، نمونه‌ای از بستر کابل‌کشی غیراستاندارد را می‌بینید. با استفاده از بی‌اطلاعی کارفرما و به دور از چشم او، داخل داکت چندین کابل بریده شده و دوباره وصله شده است.

کابل‌های دوربین مداربسته در سقف چوبی

در این تصویر، از یک داکت در محیطی آینه‌کاری استفاده شده است‏، اما کامل نکردن انتهای بستر داکت و رها کردن کابل‌های دوربین مداربسته در سقف چوبی، منظره‌ای ناپسند و در دسترس همگان پدید آورده است!

نوع کابل‌کشی غیراستاندارد

در این نمونه‌ی نصب غیراستاندارد، کابل در مسیری بدون بستر مناسب رها شده است که امکان بریدن کابل‌ و هک دوربین را فراهم می‌کند. استفاده از دوربین باکس بدون پایه Cable Management نیز از دیگر اشتباهات ناشی از عدم کارشناسی صحیح در این نصب است.

عکس روبه‌رو مربوط به یک شرکت معروف در تهران است که مجهز به دوربین مداربسته و اعلام حریق شده است. این تصویر، ارتباط کابل برق با کابل بعدی را نشان می‌دهد که در یک نصب و اجرای غیراستاندارد دوربین مداربسته، به هم مرتبط شده‌اند.

 

این تصویر، نصب آنتن وایرلس و نوع کابل‌کشی آن را در یک محیط اداری نشان می‌دهد که نصبی غیراستاندارد است. با استفاده از یک سقف کاذب، می‌توان کابل‌های دستگاه مرکزی را پوشاند و امنیت بیشتری فراهم کرد.

 

در تصویر روبه‌رو، نوع کابل‌کشی غیراستاندارد است. استفاده از تکه‌های داکت و فارسی‌بٌر نکردن داکت‌ها برای زاویه‌های 90 درجه، هم شکل ظاهری ناپسندی ایجاد کرده است و هم احتمال خطر آتش‌سوزی را در بستر کار افزایش می‌دهد.

 

استفاده از داکت در محیط outdoor، در یکی از شهرهای کوهستانی ایران، آن هم به شکلی که در تصویر روبه‌رو می‌بینید، نشانه‌ای از یک نصب و اجرای غلط و غیراستاندارد است. طبق استاندارد، در محیط‌های outdoor باید از لوله‌های گالوانیزه یا فولادی استفاده ‌شود.

 

تصویر روبه‌رو، یکی از نمونه‌های استفاده‌ی غیراستاندارد از علمک دوربین و همچنین استفاده از یک پایه‌ی ساده برای محفظه‌ی دوربین است که در یک پارکینگ عمومی در تهران اجرا شده است.

 

 

 

 

 

در ادامه، نظر شما را به نمونه‌های بیشتری از نصب غیراستاندارد دوربین مداربسته جلب می‌کنیم:
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07

عضویت در خبرنامه

ارتباط با ما

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان کاووسی فر، پلاک 23
تلفن: 22276534-021     22255495-021     info 'at' sahba-co 'dot' com