ورود ثبت

ورود به سایت

نام کاربری *
گذرواژه *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلدهای ستاره‌دار الزامی است.
نام *
نام کاربری *
گذرواژه *
تکرار گذرواژه *
پست الکترونیک *
تکرار پست الکترونیک *

قوانین و مقررات / درباره ما / تماس با ما    02122276534   -   02122255495

نصب راحت دوربین مدار بسته
نصب راحت دوربین مدار بسته

نمونه‌های نصب غیراستاندارد دوربین مداربسته که می‌تواند منجر به بروز خسارت شود.

سوالاتی که در اینجا مطرح می‌شود، به اساسی‌ترین و بنیادی‌ترین نکات در نصب دوربین مدار بسته اشاره دارد. شاید شما تا به حال به این سوالات فکر نکرده‌اید یا اگر فکر کرده‌اید، به میزان اهمیت آنها پی نبرده‌اید. بار دیگر این سوالات را با دقت بیشتری بخوانید و به آنها فکر کنید:

1- آیا می‌دانید‏، زمانی هزینه‌ی صرف‌شده برای نصب دوربین مداربسته، قابل بهره‌برداری است و به یک سرمایه تبدیل خواهد شد که نصب و اجرا استاندارد باشد؟
2- آیا می‌دانید، نصب و اجرای غیراستاندارد باعث نقص‌ در سیستم امنیتی خواهد شد و شما را مجبور به پرداخت هزینه‌های بسیار، در آینده‌ای نزدیک خواهد کرد؟
3- آیا می‌دانید، اگر بهترین دوربین مداربسته دنیا را هم نصب کرده باشید، ولی با نصب و اجرای غیراستاندارد، هیچ تضمینی برای نظارت مجموعه‌ی‌ شما وجود ندارد؟
4- آیا می‌دانید، امنیت مجموعه‌ی شما کارفرمای محترم، با این روش‌های غیراستاندارد نصب، در خطر است؟
5- آیا می‌دانید، اگر نصب دوربین مداربسته غیراستاندارد باشد، هیچ تفاوتی ندارد که دوربین مداربسته سونی را خریده‌اید یا دوربین پاناسونیک یا هر برند دیگر؟
6- آیا می‌دانید، ارتباط در یک مجموعه‌ی مداربسته به وسیله‌ی «کابل» است و اولین و راحت‌ترین روش هک در یک سیستم مداربسته، قطع و بریدن کابل است؟

برای درک بهتر این سوالات و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، نمونه‌هایی از نصب غیراستاندارد دوربین مداربسته را با تصاویری از هر یک ارائه کرده‌ایم. مطالعه‌ی توضیحات هر بخش، به شما کارفرمای محترم کمک خواهد کرد تا از سیستم نظارتی استاندارد بهره‌مند شوید و امنیت مجموعه‌ی خود را افزایش دهید.

نصب غلط دوربین مداربسته و تجهیزات امنیتی

با توجه به نیاز این خیابان برای استفاده از دکل، می‌توان به این موضوع ساده پی برد که ارتفاع دکل برای عملکرد این دوربین اسپید دام اشتباه است و ارتفاع آن باید بلندتر باشد تا نیازی به استفاده از علمک دیگر نباشد. همچنین پایین آوردن دوباره‌ی آن توسط پایه‌ی سقفی اسپید دام، از دیگر اشتباهات ناشی از عدم کارشناسی و مشاوره‌ی صحیح در این نصب است. ارتباط کابل برق از آسمان و رساندن آن به انتهای دکل، امنیت دوربین اسپید دام را به خطر می‌اندازد.

آرایش نامناسب رک

آرایش نامناسب رک، یکی دیگر از موضوعات رایج در بازار دوربین مدار بسته و شبکه‌های کامپیوتری است. در تصویر روبه‌رو، به هم ریختگی کابل‌ها را می‌بینید که هیچ راهی برای تحرک و جابه‌جایی رک وجود ندارد!

بریدن کابل‌ و هک دوربین

در تصویر روبه‌رو، نمونه‌ای از بستر کابل‌کشی غیراستاندارد را می‌بینید. با استفاده از بی‌اطلاعی کارفرما و به دور از چشم او، داخل داکت چندین کابل بریده شده و دوباره وصله شده است.

کابل‌های دوربین مداربسته در سقف چوبی

در این تصویر، از یک داکت در محیطی آینه‌کاری استفاده شده است‏، اما کامل نکردن انتهای بستر داکت و رها کردن کابل‌های دوربین مداربسته در سقف چوبی، منظره‌ای ناپسند و در دسترس همگان پدید آورده است!

نوع کابل‌کشی غیراستاندارد

در این نمونه‌ی نصب غیراستاندارد، کابل در مسیری بدون بستر مناسب رها شده است که امکان بریدن کابل‌ و هک دوربین را فراهم می‌کند. استفاده از دوربین باکس بدون پایه Cable Management نیز از دیگر اشتباهات ناشی از عدم کارشناسی صحیح در این نصب است.

ارتباط کابل برق با کابل دوربین مدار بسته

عکس روبه‌رو مربوط به یک شرکت معروف در تهران است که مجهز به دوربین مداربسته و اعلام حریق شده است. این تصویر، ارتباط کابل برق با کابل بعدی را نشان می‌دهد که در یک نصب و اجرای غیراستاندارد دوربین مداربسته، به هم مرتبط شده‌اند.

نصب آنتن وایرلس و نوع کابل‌کشی

این تصویر، نصب آنتن وایرلس و نوع کابل‌کشی آن را در یک محیط اداری نشان می‌دهد که نصبی غیراستاندارد است. با استفاده از یک سقف کاذب، می‌توان کابل‌های دستگاه مرکزی را پوشاند و امنیت بیشتری فراهم کرد.

نصب اشتباه دوربین مداربسته

در تصویر روبه‌رو، نوع کابل‌کشی غیراستاندارد است. استفاده از تکه‌های داکت و فارسی‌بٌر نکردن داکت‌ها برای زاویه‌های 90 درجه، هم شکل ظاهری ناپسندی ایجاد کرده است و هم احتمال خطر آتش‌سوزی را در بستر کار افزایش می‌دهد.

نصب و اجرای غلط و غیراستاندارد دوربین مدار بسته

استفاده از داکت در محیط outdoor، در یکی از شهرهای کوهستانی ایران، آن هم به شکلی که در تصویر روبه‌رو می‌بینید، نشانه‌ای از یک نصب و اجرای غلط و غیراستاندارد است. طبق استاندارد، در محیط‌های outdoor باید از لوله‌های گالوانیزه یا فولادی استفاده ‌شود.

استفاده‌ی غیراستاندارد از علمک دوربین

تصویر روبه‌رو، یکی از نمونه‌های استفاده‌ی غیراستاندارد از علمک دوربین و همچنین استفاده از یک پایه‌ی ساده برای محفظه‌ی دوربین است که در یک پارکینگ عمومی در تهران اجرا شده است.

نصب غلط دوربین مداربسته در رستوران و آشپزخانه ها

یکی از رستوران‌های معروف تهران، اقدام به نصب دوربین مداربسته در محیط آشپزخانه و مشاعات کرده است که باید به تصاویری که در مانیتور مدیریت دیده می‌شود، شک کرد. زیرا:
الف- استفاده از دوربین پین هول در قاب حلبی در محیط گرم و مرطوب آشپزخانه
ب- استفاده از بندکشی آجری و قطع کردن کابل در مسیر انتهای دوربین مداربسته
ج- استفاده از کابل تلفن برای کابل‌کشی به جای کابل کواکسیال
د- استفاده از نوار چسب شیشه‌ای به جای لنت برق
هـ- اجرای غیراستاندارد سیم ارت، برای جلوگیری از اتصالی در کابل‌کشی

 کابل‌کشی دوربین مداربسته با کابل برق، غیراستاندارد

در این تصویر، نحوه‌ی کابل‌کشی دوربین مداربسته با کابل برق، غیراستاندارد است. قطع شدن کابل و عبور آن از شکاف اتاقک به جای یک بستر مناسب، می‌تواند خطرساز باشد.

نصب غلط دوربین مداربسته استفاده از آجر برای نگهداری کابل

استفاده از آجر برای نگهداری کابل در محیط outdoor، نمونه‌ای از نصب غیراستاندارد دوربین مداربسته است.

استفاده از داکت در محیط بیرونی

استفاده از داکت در محیط بیرونی و چرخاندن کابل برق و کواکسیال در پایه‌ی محفظه دوربین، نمونه‌ای از نصب غیراستاندارد دوربین مداربسته است.

  استفاده از دوربین مداربسته باکس بدون هاسینگ در محیط انبار

استفاده از دوربین مداربسته باکس بدون هاسینگ در محیط انبار و نبود بستر مناسب برای دوربین آنالوگ، نمونه‌ای از نصب غیراستاندارد است.

وصل کردن منبع تغذیه به زیر پایه‌ی دوربین مداربسته

استفاده از دوربین مداربسته‌ی باکس بدون محفظه در انبار، وصل کردن منبع تغذیه به زیر پایه‌ی دوربین مداربسته توسط مفتول آهنی و استفاده‌ی غلط از داکت در این محیط، نمونه‌هایی از نصب غیراستاندارد و کارشناسی‌نشده است.

نصب غلط دوربین وداکت‌ کشی بدون فارسی‌بٌر

استفاده از پایه‌ی Cable Management و ارتباط کابل خارج از پایه، داکت‌کشی بدون فارسی‌بٌر، استفاده از آنتن وایرلس در زیر سقف و نصب آن توسط بست کمربندی، نمونه‌هایی از نصب غیراستاندارد دوربین مداربسته است.

اجرای غلط ارتباط بین دو داکت و رها کردن کابل

نحوه‌ی داکت‌کشی در محیط outdoor‏، اجرای غلط ارتباط بین دو داکت و رها کردن کابل در زمین و آسمان که موجب ناامنی و هک دوربین در کم‌ترین زمان می‌شود، نمونه‌ای از نصب غیراستاندارد است.

 نصب دکل غیراستاندارد و دوربین مداربسته

در تصویر روبه‌رو، نصب دکل غیراستاندارد است. متراژ نامناسب برای دکل نصب‌شده، پیمانکار را مجبور به بالا بردن ارتفاع از پایه‌ی اسپید دام بر روی دکل، به این شیوه‌ی عجیب کرده است. این شیوه‌ی نصب، نه تنها به زیبایی ظاهری شهر آسیب زده، بلکه این کار غیراستاندارد را در میان پیمانکاران دیگر نیز رواج داده است.

استفاده از تکه‌های ضایعاتی داکت

در این تصویر، داکت‌کشی و عدم فارسی‌بٌر از نمونه‌های نصب غیراستاندارد است. همچنین پیمانکار، از تکه‌های ضایعاتی داکت استفاده کرده است.

عدم استفاده از قوطی فلزی برای عبور کابل‌ها

این عکس مربوط به یکی از کارخانجات تولیدی بسیار مهم کشور است.
به نظر شما، برای این اجرای غلط و غیراصولی دوربین مداربسته، هزینه‌ای هم باید پرداخت کرد؟
مواردی که این نصب را غیراستاندارد کرده است: عدم استفاده از قوطی فلزی برای عبور کابل‌ها، قرار دادن دوربین بولت دید در شب outdoor در محفظه‌ی دوربین، استفاده از مفتول برای نصب دوربین مداربسته، عدم استفاده از پایه‌ی Cable Management، مصرف کابل زیاد و پیچاندن آن به دور قوطی فلزی (دو دلیل می‌تواند داشته باشد: 1) گرفتن اجرت بیشتر برای کابل و لوله مربوط؛ 2) عدم تشخیص در برش کابل و مازاد آوردن کابل هنگام نصب دوربین مداربسته)

در ادامه، نظر شما را به نمونه‌های بیشتری از نصب غیراستاندارد دوربین مداربسته جلب می‌کنیم:
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07

عضویت در خبرنامه

ارتباط با ما

نشانی: تهران، خیابان سهرودی شمالی، چهارراه میرزایی زینالی شرقی، پلاک ۵۴، واحد ۹، طبقه سوم
تلفن: 22276534-021     22255495-021     info 'at' sahba-co 'dot' com