ورود ثبت

ورود به سایت

نام کاربری *
گذرواژه *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلدهای ستاره‌دار الزامی است.
نام *
نام کاربری *
گذرواژه *
تکرار گذرواژه *
پست الکترونیک *
تکرار پست الکترونیک *

قوانین و مقررات / درباره ما / تماس با ما    02122276534   -   02122255495

 

مابرای شما اطلاعات کلی دوربین مدار بسته و نحوه استفاده و همچنین کاراریی های آن را توضیح داده ایم میتوانید با کلیک بر روی این بنر به هدف خود برسید

جدیدترین دوربین های مدار بسته
جدیدترین دوربین های مدار بسته

تاثیر رتبه بندی IK10 برای دوربین مداربسته امنیتی

 

 

تاثیر رتبه بندی  IK10 برای دوربین های مداربسته امنیتی

 

آیا تا کنون از شما خواسته شده است تا یک دوربین مداربسته امنیتی با رتبه IK10 برای پروژه ای تهیه کنید؟ اگر چنین است، ممکن است از خود پرسیده باشید که "IK10 دقیقا چیست؟"

رتبه بندی حفاظت از ضربه (IK) :  درجات حفاظتی ارائه شده توسط محفظه ها، برای تجهیزات الکتریکی، در برابر ضربه های مکانیکی خارجی مطابق با IEC 62262:2002 و IEC 60068-2-75:1997.

رتبه‌بندی‌های حفاظت در برابر ضربه می‌تواند هنگام تصمیم‌گیری برای استقرار مدل‌های دوربین امنیتی در برنامه‌های نظارتی بسیار مهم باشد. همه محیط‌ها یکسان ایجاد نمی‌شوند و البته، همه دوربین‌های امنیتی یکسان ساخته نمی‌شوند، مخصوصاً در مورد محافظت از ضربه و نفوذ. علاوه بر این، ممکن است برای شغلی که نیاز به رعایت این استاندارد دارد، مشخصات مکتوب داشته باشید. در این مقاله، ما به طور خاص استانداردهای حفاظت از ضربه یا رتبه‌بندی IK را که مربوط به دوربین‌های مداربسته است، مورد بحث قرار می‌دهیم.

برنامه های دوربین مداربسته که در آن دوربین ها در مناطقی که در معرض خرابکاری و سوء استفاده بالاتر از حد معمول قرار می گیرند، باید به استانداردهای بالاتری از لحاظ محافظت در برابر ضربه توجه خاصی داشته باشند. نصب یک دوربین IP گران بها که توسط سنگ یا پرتاب دیگر آسیب می بیند می تواند برای شما و مشتریان خسته کننده و پرهزینه باشد. قبل از ارائه یک قیمت، به دنبال دوربین دارای رتبه IK10، باشید. دوربین‌های IP رتبه‌بندی شده IK10 بهتر از دوربین‌های استاندارد دیگر می‌توانند در برابر سوء استفاده‌های خارجی و خرابکاری مقاومت کنند زیرا IK10 بالاترین استاندارد محافظت از ضربه موجود در دوربین‌های امنیتی است.

 

IK10 چیست؟

امتیاز ضربه یک دستگاه الکترونیکی با انرژی ضربه یا (ژول) آن اندازه گیری می شود که می تواند جذب کند. ممکن است بسیاری از شما در مورد این اصطلاح که برای دستگاه های دیگر استفاده می شود شنیده باشید زیرا در برخی صنایع یک اصطلاح نسبتاً رایج است. بسیاری از محصولات دارای رتبه بندی ژول هستند که اساساً جذب/ اتلاف انرژی است. تعداد ژول‌های ضربه به یک اصطلاح استاندارد شده تبدیل می‌شود که به رتبه‌بندی IK برای یک دستگاه معین تبدیل می‌شود. به عنوان مثال، دستگاهی که می تواند 20 ژول ضربه را جذب کند، دارای رتبه IK10 است. این در مورد دوربین های امنیتی نیز صدق می کند.

[استاندارد اروپایی EN 62262 - معادل استاندارد بین المللی IEC 62262 (2002) - به رتبه های IK مربوط می شود. این یک طبقه بندی عددی بین المللی برای درجات حفاظتی است که توسط محفظه ها برای تجهیزات الکتریکی در برابر ضربه های مکانیکی خارجی ارائه می شود. ابزاری برای مشخص کردن ظرفیت یک محفظه برای محافظت از محتویات آن در برابر تأثیرات خارجی فراهم می کند. کد IK در ابتدا در استاندارد اروپایی BS EN 50102 1995، اصلاح شده 1998 تعریف شد. پس از تصویب آن به عنوان یک استاندارد بین المللی در سال 2002، استاندارد اروپایی به EN 62262 تغییر نام داد.

 

قبل از ظهور کد  IK، گاهی اوقات یک عدد سوم به کد IP نزدیک مرتبط در حفاظت از ورود اضافه می‌شد تا سطح محافظت در برابر ضربه را نشان دهد به عنوان مثال:  IP66.

استفاده غیر استاندارد از این سیستم، یکی از عوامل توسعه این استاندارد بود. IK از یک کد دو عددی جداگانه استفاده می کند تا آن را از سیستم های متفاوت قدیمی متمایز کند. این استاندارد در اکتبر 1995 اجرایی شد و استانداردهای ملی متناقض باید تا آوریل 1997 پس گرفته می شد.

رتبه بندی IK به طبقه بندی محصولات بر اساس مقاومت آن در برابر ضربه های انرژی جنبشی کمک می کند. به نوبه خود، EN 62262 نحوه نصب محفظه ها هنگام انجام آزمایشات، شرایط جوی که باید حاکم باشد، تعداد ضربه ها (5) و توزیع (یکنواخت) آنها و اندازه، سبک، مواد، ابعاد و غیره را مشخص می کند.

بالاترین امتیاز تاثیر در دوربین های امنیتی :

در حال حاضر (02-2020) IK10 بالاترین رتبه ممکن برای محافظت در برابر ضربه در دستگاه های الکترونیکی مانند دوربین های امنیتی است. می‌توانید دوربین‌های مداربسته‌ای را نصب کنید که دارای رتبه IK10 هستند، می‌توانند در برنامه‌هایی با نرخ خرابکاری بالا استفاده شوند. علاوه بر این، یک دوربین امنیتی که دارای رتبه IK10 است، معمولاً در برابر انواع عناصر بهتر از دوربین‌های Dome یا Bullet Style استاندارد مقاومت می‌کند. دوربین های IK10 برای دوام ساخته شده اند.

 

 

 

 

 

 

Create By: B.Nazari

دلایل استفاده از کاور ضد انفجار

 

دلایل استفاده از کاور ضد انفجار :

 

 

از کتاب راهنمای کد ملی برق(NEC) NFPA  :

 

 

برای سال‌های متمادی، طبقه‌بندی کلاس I و بخش 1 به این معنی بود که این طرح به تجهیزات ضد انفجار، لوله‌های فولادی و مهر و موم‌های راهبردی کانال نیاز داشت. ماده 100 تجهيزات ضدانفجار را اينگونه تعريف كرده است: «تجهيزات محصور شده در موردي كه بتواند در برابر انفجار گاز يا بخار معيني كه ممكن است در آن رخ دهد مقاومت كند و از اشتعال گاز يا بخار معين اطراف محفظه توسط جرقه و جرقه جلوگيري كند. یا انفجار گاز یا بخار در داخل، و در دمای خارجی آنچنان عمل می‌کند که اتمسفر قابل اشتعال اطراف در اثر آن مشتعل نمی‌شود.»

ادامه مطلب

اطلاعات کلی دوربین مداربسته

اطلاعات کلی دوربین مدار بسته

اگر قصد دارید درباره قیمت دوربین مداربسته - خرید دوربین مدار بسته - فروش دوربین مداربسته - نصب دوربین مدار بسته نمایندگی دوربین مدار بسته اطلاعات کلی داشته باشید میتوانید ابن مطالب را دنبال کنید.

شرکت صهبا یکی از مرجع های دوربین مدار بسته در سراسر ایران میباشد. که با انجام پروژهای دولتی و خصوصی توانسته رضایت مشتریان را در سراسر ایران جلب کند. این شرکت با خرید و وفروش انواع دوربین ها از جمله دوربین مداربسته پاناسونیک - بوش، خود را یکی از ابرقدرتهای در زمینه امنیت و محافظت معرفی کند. 

ادامه مطلب

فناوری Panasonic VIQS

 

 

 

کیفیت تصویر متغیر در منطقه مشخص شده

 

پاناسونیک به طور مداوم تلاش می کند تا راه حل های امنیتی فراهم کند که علاوه بر بهبود فعالیت های تجاری شما ، انجام این کار را عملی سازد در حالیکه اطمینان حاصل کنید هزینه های شما بی مورد زیاد نیست.

فناوری VIQS (کیفیت تصویر متغیر در منطقه مشخص) برای تحقق هر دو هدف طراحی شده است. این عملکرد (در بسیاری از دوربین های امنیتی پاناسونیک در دسترس است) به کاربر اجازه می دهد تا مناطق مشخصی از تصویر را برای پخش با کیفیت بالا انتخاب کند. همه مناطق خارج از این منطقه مشخص ، با کیفیت پایین تری پخش می شوند ، بنابراین از اندازه استریم کاسته می شود.

ادامه مطلب

راه حل ها و فناوری های امنیتی پاناسونیک

 

 

ما به طور مداوم سعی می کنیم محصولاتمان با جدیدترین و جدیدترین فن آوری ها بسته بندی شود. به عنوان یک مشتری پاناسونیک ، این اطمینان را می دهد که حداکثر بهره را از سیستم های امنیتی خود می برید و هر سیستم در پس زمینه با خیال راحت عمل می کند - این آزادی را به شما می دهد تا بر روی تجارت خود تمرکز کنید.

ادامه مطلب

نمایندگی دوربین مداربسته

نمایندگی دوربین مداربسته

برای آشنایی هرچه بیشتر با برترین برندهای موجود سیستم نظارت تصویری با ما همراه باشید :

 

دوربین های مداربسته پاناسونیک

برند پاناسونیک نامی معتبر در صنعت تولید سیستم نظارت تصویری می باشد . این شرکت با ارائه محصولات متنوع در حوزه نظارتی و امنیتی توانسته است سهم بزرگی از بازار را به خود اختصاص دهد. این شرکت به واسطه تنوع بالایی که در زمینه تولید محصولات امنیتی دارد قادر به نوآوری های زیادی در صنعت دوربین مدار بسته می باشد. شرکت صهبا به عنوان نماینده فروش دوربین مداربسته پاناسونیک و اجرای پروژه های گسترده ای با استفاده از برند پاناسونیک توانسته رضایت خاطر مشتریان را جلب نماید . این برند در حوزه تولید سیستم های نظارت تصویری اقدام به تولید انواع مختلفی از دوربین ها نموده که ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت:

ادامه مطلب

دوربین مدار بسته مخفی

دوربین مدار بسته مخفی

در مقالات قبلی درباره دوربین مدار بسته و انواع آن صحبت شده است. در این مطلب قصد داریم فراتر از این دوربین های مدار بسته قابل رویت توضیح دهیم. بله درست حدس زدیید، دوربین مدار بسته مخفی که بسیار کوچکتر از دوربین های مدار بسته دیگر است. اصطلاحاً به این دوربین های pinhol یا مینیاتوری گفته میشود.
شاید این سوال برایتان پیش آیا یک دوربین مدار بسته مخفی همان کاراییی دوربین های مدار بسته دیگر را دارد؟

ادامه مطلب

بهترین دوربین مدار بسته

بهترین دوربین مدار بسته

بهترین دوربین های مدار بسته

بهترین دوربین مدار بسته در بازار تکنولوژی باید از نظر مشخصات فنی برتری های خاص خود را داشته باشد. تا بتواند آیتمی برای  امنیت و انتخاب محسوب شود. امروزه برندهای مختلف دوربین های مدار بسته در دنیا تولید میشود مانند بوش ، پاناسونیک ، اکسیس ، هایک ویژن که هر کدام دارای ویژگی ها و فاکتورهایی هستند که میتوانند برای ردیابی و شناسایی اتفاقات به ما کمک شایانی کنند. اما اولویت استفاده با مدل هایی است که از بهترین کیفیت برخوردار باشند.

ادامه مطلب

استفاده از روشنایی IR برای بهبود ضبط تصاویر

یکی از بزرگترین چالش‌ها برای دوربین‌های امنیتی گرفتن عکس واضح در شب است. درست به مانند دوربین تلفن همراه شما، دوربین پخش حرفه‌ای و عکاسی، دوربین‌های امنیتی نیز به نور مناسب برای تولید تصویر نیاز دارند. اگر نور وجود نداشته باشد، هیچ تصویری وجود ندارد. به عبارت دیگر، بدون منبع نور مناسب، دوربین‌های امنیتی تصاویری تاریک را برای بررسی و تشخیص می‌گیرند که در نهایت برای پیشگیری از حادثه بی‌فایده خواهند بود.

ادامه مطلب

استخدام نصاب دوربین مدار بسته

باید پذیرفت که هر صنعت و هر برندی حتی با وجود داشتن بیش‌ترین سرمایه، بالاترین امکانات و ایده‌های برتر ذهنیِ مدیریت، بدون در اختیار داشتن نیروهای کارآمد در تمام بخش‌ها با شکست مواجه است.

ادامه مطلب

راهنمای خرید دوربین مداربسته (قسمت چهارم)

در مقالات گذشته سعی کردیم مفهوم‌هایی را که برای خریداران دوربین مدار بسته (چه حرفه‌ای و چه آماتور) قابل درک نیست، به زبانی ساده توضیح دهیم. در این قسمت به سراغ برند پاناسونیک رفته و نمایه‌های سیاه و سفید مخصوص به دوربین‌های مداربسته و دستگاه‌های ذخیره‌ساز آن را توضیح خواهیم داد.

ادامه مطلب

راهنمای خرید دوربین مداربسته (قسمت سوم)

اگر طی گشت و گذار و جستجو درون وب سایت همراه صهبا به کاتالوگ‌های انگلیسی محصولات ما برخورده و آن‌ها را دانلود و مشاهده کردید قطعا با مربع‌های رنگی با اشکال خاص هم مواجه شده‌اید. در این مقاله برآنیم مفهوم این مربع‌ها را که در واقع نشان‌گر ویژگی‌های کلیدی و مهم دوربین مدار بسته و یا دستگاه ذخیره‌ساز برای شما خریدار گرامیست، معنا کنیم. 

ادامه مطلب

راهنمای خرید دوربین مداربسته (قسمت اول)

خرید دوربین مدار بسته

احتمالا هنگام بررسی راهنمای خرید دوربین مدار بسته به فارسی و یا انگلیسی، به علامت‌های اختصاری (WDR/BLC/HSBLC/HLC) و کلمات محدوده پویایی یا گستره داینامیک برخورد کرده‌اید و شاید ندانید مفهوم این مخفف‌ها و عبارت‌ها چیست. در این مقاله و مقاله بعدی سعی داریم مفهوم آن‌ها را به بیانی ساده شرح دهیم.

در ابتدا باید بدانیم هر کدام از این اختصارات نماینده چه عبارتی هستند:

ادامه مطلب

لنز موتورایز (Motorized zoom lens) چیست؟

امروزه دوربین‌های مداربسته‌ای تولید می‌شوند که فناوری موتورایز (motorized) بر روی لنز آن‌ها تعبیه شده است. همچنین لنزهای موتورایزی وجود دارند که این قابلیت را دارند که به دوربین مدار بسته باکس عادی متصل شوند و آن‌ها را موتورایز کنند.
حال منظور از موتورایز بودن لنز یا دوربین چیست؟

ادامه مطلب

کابل نمایش HDMI؛ قابل‌اتصال به همه‌چیز

کابل HDMI

از سال 1876 میلادی که اندیشه تولید یک یا چند سیم درکنار یکدیگر، در شمایلی به هم پیچیده یا به‌هم بافته با روکش لاستیکی به مرحله اجرا درآمد و نام کابل بر آن نهاده شد و بعد نیز مانند بسیاری از تکنولوژی‌های دیگر به‌سرعت ارتقا پیدا کرد، شاید درتصور کمتر کسی می‌گنجید که امروز درکسوت کابل نمایش HDMI و با این قابلیت‌های شگفت‌انگیز در برابر دیدگان ما عرض اندام کند. در این مقاله، درباره این تکنولوژی فوق‌العاده بیشتر می‌آموزید.

ادامه مطلب

تکنولوژی Zipstream کمپانی اکسیس

تکنولوژی Zipstream

ویدئوی بیشتر، ذخیره‌سازی کمتر، جلوگیری از اشغال بی‌مورد پهنای باند و حفظ وضوح و نرخ فریم بدون هیچ‌گونه سرمایه‌گذاری اضافی؛ اینها مفاهیم و گزاره‌هایی هستند که درخصوص ویژگی‌های مثبت تکنولوژی Zipstream بر زبان و قلم کارشناسان دوربین مداربسته کمپانی اکسیس رفته است.

ادامه مطلب

هفت پرسش و پاسخ مهم درباره استاندارد ONVIF

استاندارد ONVIF

این برای یک سیستم نظارت HD چندان غیرمعمول نیست که دوربین از یک شرکت و نرم‌افزار مدیریت ویدئو (VMS) از شرکت دیگری باشد. با این همه هیچ چیز بدتر از آن نیست که این دو به درستی با یکدیگر هماهنگ نباشند. درست در چنین وضعیتی است که پای ONVIF به میان می‌آید. مفهومی که به سازگاری دوربین و VMS می‌پردازد.

ادامه مطلب

فناوری panorama در دوربین مداربسته؛ رویدادی باصرفه برای مشتری

فناوری panorama

تصور کنید مدیریت مکان وسیع و در عین حال بسیار حساس و راهبردی به شما واگذار شده است، برای رصد و حفاظت صحیح از آن مکان چه می‌کنید؟! درگذشته برای زیرنظر داشتن مکان‌هایی با این ویژگی‌ها، ناگزیر یکی از روش‌های زیر انتخاب می‌شد.

ادامه مطلب

چشم جادویی دوربین مداربسته / متنوع ببینید

چشم دوربین مداربسته

اگر چشم را یکی از حیاتی‌ترین اجزای بدن انسان تصور کنیم و محیط پیرامون را در غیاب آن سرد و تلخ و تاریک در نظر درآوریم، لنز هم برای تمام انواع دوربین‌ها از جمله دوربین مداربسته چنین جایگاه و منزلت غیرقابل انکاری دارد.

ادامه مطلب

پنج پرسش طلایی درباره PoE دوربین مداربسته

PoE دوربین مداربسته

متخصصان و علاقه‌مندان فضای اسرارآمیز CCTV بر این نکته اتفاق نظر دارند که قابلیت PoE یا انتقال انرژی الکتریکی از طریق شبکه، یکی از کاربردی‌ترین قابلیت‌های امروزی دوربین‌های مداربسته است؛ با وجود این، همچنان در این زمینه پرسش‌های کلیدی و متعددی  نظیر موارد زیر وجود دارد.

ادامه مطلب

آشنایی با فرمت‌های نمایش تصویر

فرمت تصاویر

ممکن است در هنگام بررسی مدل‌های مختلف دوربین‌های مداربسته به فرمت‌های متفاوتی برخورد کرده باشید که تعریف درستی از آن‌ها نداشته باشید. در این مقاله فرمت‌های نمایش تصویر را بررسی خواهیم کرد.

ادامه مطلب

تقابل آزادی و امنیت با نصب دوربین مداربسته

تقابل آزادی با دوربین مداربسته

بدون شک استفاده از دوربین مدار بسته مزیت‌های بسیاری دارد. مهم‌ترین مزیت آن پیشگیری از وقوع جرم و جنایت است. وقتی مشتریان یک فروشگاه بدانند که سیستم امنیتی، در حال فیلمبرداری از آنهاست، به میزان قابل توجهی احتمال سرقت کمتر می‌شود. همچنین اگر در یک بیمارستان دوربین مداربسته نصب شده باشد، احتمال حمله به کارکنان در اتاق‌ها کمتر می‌شود.

ادامه مطلب

استفاده از دوربین مخفی در اتاق پرو

دوربین مخفی اتاق پرو

در سال‌های اخیر استفاده از دوربین مداربسته در اماکن عمومی و تجاری بسیار رواج یافته است و موجب ایجاد امنیت و آرامش خاطر، هم برای صاحبان مشاغل و هم برای خریداران و بازدیدکنندگان شده است. آثار مثبت استفاده از دوربین مدار بسته بر هیچ‌کس پوشیده نیست و نیازی به اثبات ندارد. مهمترین تأثیر نصب دوربین مداربسته برقراری امنیت و کاهش میزان جرم و سرقت در اماکن عمومی است.

ادامه مطلب

تفاوت دوربین مداربسته آنالوگ و تحت شبکه

تفاوت تصویر دوربین مداربسته آنالوگ و تحت شبکه

یکی از مهم‌ترین ابزارهای امنیتی، استفاده و نصب دوربین‌های مداربسته است. این دوربین‌ها انواع و اقسام مختلفی دارند؛ ازجمله دوربین مدار بسته آنالوگ و دوربین‌های مدار بسته تحت شبکه IP. برای انتخاب از میان این دو نوع دوربین، ابتدا باید تفاوت‌های آنها را درک کنید.

ادامه مطلب

معرفی نرم‌افزار Panasonic Security Viewer

نرم‌افزار Panasonic Security Viewer

این نرم‌افزار می‌تواند تصاویر دوربین‌های مداربسته تحت شبکه سری i-pro smartHD و ذخیره‌سازهای تحت شبکه (wj-nv200، wj-nv300، wj-nv400، wj-hd616، wj-hd716) را ببیند. به وسیله ارتباط 3G/4G یا وایرلس این امکان به وجود می‌آید که تصاویر دوربین‌های رجیستر شده روی ریکوردر به صورت زنده یا تصاویر ذخیره شده روی گوشی یا تبلت مشاهده شود.

ادامه مطلب

تکنولوژی برنامه‌نویسی هوشمند سیستم نظارت تصویری پاناسونیک

برنامه نویسی هوشمند پاناسونیک

معجزه سیستم هوشمند پاناسونیک!
پیشرفت هر روزه تجهیزات وابسته به سیستم‌های نظارت تصویری مانند لنزها، سنسورها و پردازش سیگنال‌های تصاویر منجر به افزایش شفافیت و کیفیت ثبت و ضبط رخدادها شده است؛ به طوری که می‌توان بر عملکرد افراد و و همچنین، وضعیت خودروها نظارت بهتری داشت.

ادامه مطلب

چرا پاناسونیک بخریم؟

دوربین مداربسته پاناسونیک

پاناسونیک، برندی برای افراد باهوش!
امروزه استفاده از برندهای مطرح در دنیا بسیار بحث‌برانگیز شده و با شعارهای متفاوتی همراه است؛ اما مسلماً هوشمندانه این است که خریدی را انجام دهید که بردـ برد باشد. آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که کاری کنید خرید شما سرمایه‌گذاری باشد، نه هزینه؟ اکثر برندهای دنیا با سیاست‌های خاصی عمل می‌کنند.

ادامه مطلب

دوربین بالونی پاناسونیک

دوربین بالونی پاناسونیک

پاناسونیک به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه‌های مختلف، در بخش تولید دوربین‌های مداربسته‌ی خاص، اقدام به ابداع دوربین‌های بالونی (Ballooncam) کرده است. با استفاده از این نوع دوربین مداربسته پاناسونیک، می‌توان تصویرهای بهتری را از رویدادها و حوادث ورزشی ثبت کرد.

لنزهای دوربین مداربسته

لنز دوربین مداربسته

لنزها در دوربین‌های مداربسته نقش مهمی ایفا می‌کنند. وظیفه‌ی انتقال تصویر از محیط بیرون به بردهای داخلی موجود در دوربین‌های مداربسته، بر عهده‌ی لنز است. لنزهای مورد استفاده در دوربین مدار بسته، دارای عدسی و منفذ دید برای عبور نور هستند.

ادامه مطلب

تکنولوژی دوربین‌های مداربسته

تکنولوژی دوربین‌های مداربسته

تا همین چند سال اخیر، فیلم دوربین‌های مداربسته در نوارهای ویدیویی قدیمی یا VHS ضبط می‌شد. یکی از وظایف اپراتورهای دوربین‌های امنیتی، تبادل فیلم‌های این نوار ویدیویی با نوارهای جدید بود.

ادامه مطلب

تکنولوژی هوش مصنوعی AIoT کمپانی بوش

 

ساختن آینده دوربین مداربسته توسط تکنولوژی AIoT کمپانی بوش 

 

کمپانی بزرگ بوش ، اخیراً طی یک پخش زنده مشترک با دانشگاه پلی تکنیک سنگاپور در ارتباط با ساختن آینده AIoT شرکت کرد.

 در طول این رویداد، شرکت کنندگان در مورد اهمیت ترکیب هوش مصنوعی (AI) با اینترنت اشیا (IoT) آشنا شدند.

 

 ارائه دهندگان ، دو موضوع مرتبط را به شکل خاصی بررسی نمودند :

  1. نحوه به کارگیری بهترین داده های تولید شده توسط حسگرهای اینترنت اشیا
  2. نحوه استفاده فناوری های جدید دوربین از تصاویر ویدیویی برای تجزیه و تحلیل ویدیوی نسل بعدی و راه حل های AIoT

 

ادامه مطلب

آشنایی با استاندارد محصول ATEX

 

 

گواهینامه محصول ATEX (یا آزمون نوع EU) تأیید مشخصات طراحی محصول تولید کننده در رابطه با مجموعه ای از استانداردهای مربوطه بوده که تحت دستورالعمل خاصی تعیین شده است. این فرایند صدور گواهینامه باید توسط یک سازمان اعلان شده ATEX انجام شود.

ATEX نام رسمی دو دستورالعمل اروپایی برای کنترل جوهای انفجاری است. ما نگاه بیشتری به تصویب ATEX و الزامات آن برای تجهیزات در مناطق خطرناک می اندازیم.

ادامه مطلب

ایجاد ارتباط امن با پاناسونیک

ایجاد ارتباط امن با پاناسونیک

سیستم های دوربین مداربسته پاناسونیک امنیتی خود را واقعاً ایمن کنید زیرا با افزایش حملات امنیتی به زیرساخت های شبکه ، پاناسونیک فناوری های ایمن برای محافظت از داده ها در راه حل های نظارت تصویری خود ایجاد کرده است.

ادامه مطلب

Panasonic's Security Solutions

 

 

 

We constantly endeavour to ensure that our products are packed with the latest, most innovative technologies. As a Panasonic customer, it ensures you get the maximum benefit from your security systems, and that each system operates safely in the background – giving you the freedom to focus on your business.

 

ادامه مطلب

دوربین مداربسته پاناسونیک i-PRO-Extreme

 

 

 آشنایی با دوربین مداربسته پاناسونیک i-PRO-Extreme

Backed by strong edge devices, advanced image analysis technologies and AI, with a history of more than 60 years of technical innovation and pursuit of quality, a thorough "visualization" of information has been achieved that previously could not grasped. Linking that information to the customer's work flow contributes to building a safety infrastructure in a variety of worksites, from manufacturing, financing, and medicine to retail, service, and public institutions.

 

ادامه مطلب

تجهیزات دوربین مداربسته

شاید شما هم اینطور فکر میکنید که دوربین مدار بسته در اصل همان دوربینی ست که به دیواری یا به مکان خاصی نصب میشود. مطمئناً هستند افرادی که این تصور را دارند. اما ما برای شما توضیح میدهیم که وقتی کلمه دوربین مداربسته استفاده میشود. منظور یک پکیج کامل از چندین وسیله که با هم باید ارتباط داشته باشند تا یک هدف خاص را دنبال کنند.

ادامه مطلب

قیمت انواع دوربین مدار بسته

قیمت انواع دوربین مدار بسته

قیمت دوربین مدار بسته

آیا امنیت از هر چیزی با اهمیت تر است؟

آیا میتوان امنیت صدرصد مکانی یا امنیت جانی فردی را تضمین کرد؟

اینها سوالاتی است که شاید ذهن هر کسی را درگیر کند. و بخواهد واقعا به یک جواب صدرصد برسد. دنیای امروزی با توجه به پیشرفتهای که داشته توانسته تا حدود زیادی جواب این سوالات را بدهد.

ادامه مطلب

چه زمانی باید دوربین مداربسته بی‌سیم را انتخاب کنیم؟

راحتی سیستم بی‌سیم، هنگامی که قصد خرید یک سیستم نظارت تصویری دارید، شما را وسوسه می‌کند. به این دلیل که می‌توانید انعطاف‌پذیری بیشتری در زمینه نصب دوربین‌ها داشته باشید و تعداد کابل‌های مورد نیاز برای اتصال به دوربین را با استفاده از وای‌فای محدود کنید. اما آیا می‌دانید که این تکنولوژی چگونه کار می‌کند و استفاده از آن تحت چه شرایطی مناسب‌تر است؟

ادامه مطلب

خرید پکیج دوربین مداربسته

مشتریان شرکت‌های وارد کننده دوربین مدار بسته، به دو دسته کوچک و بزرگ تقسیم می‌شوند. مشتریان بزرگ برای مثال کارخانه‌دارها، مهندسان شبکه و متخصصان خود را دارند و آن‌ها پس از تهیه نقشه و مجازی‌سازی محل نصب با ذکر جزئیات تعداد و نوع دوربین‌های مورد نظر و مناسب کارخانه را اعلام و خریداری می‌کنند.

ادامه مطلب

امن‌تر و هوشمند‌تر با «اکسیس» Axis

مفهوم «آهسته و پیوسته» در تاریخچه بیشتر برندهای جهان مشاهده می‌شود. کمپانی «اکسیس» نیز همانند سایر همتایان خود به صورت پله‌پله مسیر پیشرفت را پیموده و به جایگاه کنونی‌اش در جهان رسیده است. این شرکت در سال 1984 میلادی، توسط مایکل کارلسون، مارتین گرن و کیث بلادورث در شهر لوُند کشور سوئد پایه‌ریزی شد.

ادامه مطلب

پاناسونیک یا آورنده صدا

برای برخی از افراد جامعه همواره جالب است بدانند که نام برندهای پرطرفدار از کجا ریشه گرفته شده است. در این زمینه، در سایت برند پر قدرت و صاحب نام ژاپنی «Panasonic» آمده است که این نام در سال 1955 میلادی، برای نخستین بار برای «بلندگوهای صدا» استفاده و از ترکیب دو کلمه Pan و Sonic به معنای «آورنده صدا» ساخته شد.

ادامه مطلب

لرزش گیر دوربین مدار بسته

بسیار دیده شده که خریداران و مشتریان به دنبال لرزش گیر برای دوربین مدار بسته خود می‌گردند و گاها پیش آمده که در صورت برخوردن به این جمله که دوربین مداربسته x، مجهز به لرزش‌ گیر است، این تصور را دارند که قطعه جداگانه‌ای وجود دارد که می‌توانند در صورت لزوم آن را خریداری و روی دوربین مدار بسته خود نصب کنند. در حالی که چنین تصوری کاملا نادرست است.

ادامه مطلب

راهنمای خرید دوربین مداربسته (قسمت دوم)

در مقاله راهنمای خرید دوربین مدار بسته (قسمت اول) به بررسی دو آپشن BLC و WDR پرداختیم. اکنون نوبت به بررسی گزینه‌های HLC و HSBLC است.
3. خنثی کننده نور زیاد: (HLC (Highlight Compensation
به تصویر زیر دقت کنید. همان طور که مشخص است این تصویر هنگام شب ثبت شده و پر واضح است که عملکرد HLC مختص تاریک شدن محل اطراف دوربین مداربسته است.

ادامه مطلب

تجربه دنیایی امن‌تر با بوش (Bosch)

بوش دنیای امن‌تر و مطمئن‌تری را برای شما می‌سازد.
محافظت از زندگی، ساختمان‌ها و سرمایه‌های شما هدف ماست. این شعار شرکت 131 ساله بوش Bosch است و «کیفیت» کلید موفقیت و فلسفه آن. رابرت بوش معتقد بود: «ما باید همه تلاش خود را برای بهبود وضع موجود انجام دهیم. هیچ یک از ما نباید هرگز به آنچه که به دست می‌آورد راضی باشد بلکه همیشه باید تلاش بیش‌تری برای بهتر شدن انجام داد.»

ادامه مطلب

همه چیز در مورد استاندارد IK

چه بخواهیم چه نخواهیم عوامل اخلال‌گر چه مجازی چه حقیقی در محیط پیرامون ما وجود دارند و هدفشان سلب آرامش و امنیت ماست و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند از جمله اعمال خسارت مالی بر سیستم‌های امنیتی و مدار بسته. برای مقابله با چنین عواملی، تولید کنندگان دوربین‌های مداربسته و یا متعلقات الکترونیکی استاندارد هایی را مشخص کرده‌اند که IP و IK از شناخته‌شده ترین آن‌هاست. 

ادامه مطلب

واژه‌نامه تخصصی دوربین مداربسته / قسمت سوم

واژه‌نامه دوربین مداربسته

برخی از واژه‌ها و اصطلاحات در هر صنف و زمینه شغلی، حقیقتا کلیدی و کاربردی هستند و آشنایی با آنها می‌تواند بسیاری از پرسش‌ها و ابهامات ذهنی فرد را به‌نحو شایسته برطرف کند. در ذیل و قسمت سوم معرفی اصطلاحات تخصصی مرتبط با دوربین مدار بسته، از ده اصطلاح جدید رونمایی می‌شود.

ادامه مطلب

دوربین‌های مداربسته 2017 ویژه منازل

دوربین مداربسته منازل

حقیقت این است که ما در جهانی ناامن زندگی می‌کنیم و دامنه این ناامنی نیز در وجوه متنوع آن هر لحظه درحال گسترش و پیشروی است. از سویی هرفردی تمایل دارد در غیاب خود فضای خانه‌اش همچنان امن باقی بماند و یک چشم تیزبین و خستگی‌ناپذیر در تمام طول‌مدت روز و شب بر جریان زندگی حاکم در خانه نظیر بچه‌ها، حیوانات خانگی، اتومبیل و...نظارت داشته باشد.

ادامه مطلب

سه ویژگی مهم یک دوربین مداربسته مناسب برای آسانسور

دوربین مداربسته آسانسور

حفظ و تامین امنیت اگر نگوییم مهم‌ترین‎؛ اما یکی از دل مشغولی‌های بسیار مهم عمده صنعتگران ماهر و توانمند در سراسر جهان است. این مساله در حوزه تولید و نصب آسانسور و مباحث مرتبط با آن با حساسیت دو چندانی پی‌گیری می شود.

ادامه مطلب

دوربین مداربسته تحت VPN (قسمت اول؛ کلیات)

دوربین مداربسته VPN

در محیط رازآلود دوربین‌های مداربسته هر از چندگاه اتفاقات جالب و قابل تاملی می‌افتد. این بار بحث داغ در این فضا حول محور دوربین‌های مدار بسته تحت VPN می‌گردد؛ فناوری بسیار پیشرفته‌ای که البته از نظر امنیت سایبری همچنان با اما و اگرهای فراوانی همراه است.

ادامه مطلب

IDIS؛ جهان بدون دوربین مداربسته برای ما قابل‌تصور نیست

دوربین مداربسته IDIS

عجیب است؛ اما امکان دارد. گاهی عزم و اراده جدی در تولید یک محصول کلیدی و با کیفیت‌، همچنین موفقیت در آن حوزه، به لحاظ روانی برای مدیران ارشد و میانی یک مجموعه شرایط جالبی پدید می‌آورد. گویی تمام جهان برای آنها به همان محصول با کیفیت و ارتقا دادن آن برای ارائه خدمات بیشتر و بهتر به مشتری تبدیل می‌شود.

ادامه مطلب

شب‌های پایان سال از آنچه شما تصور می‌کنید تاریک‌تر هستند!

دوربین مداربسته انبار

صرف‌نظر از ماه‌های دیگر سال‏، نیمه بهمن و اسفند، زمانی طلایی و در عین حال پرخطر برای انبارگردان‌ها و صاحبان مکان‌های بزرگ و کوچک ذخیره کالاست. از آن مهم‌تر‏ محافظت ویژه و مطمئن از چنین مکان‌هایی در این زمان ویژه از سال است.

ادامه مطلب

استاندارد IP به زبان ساده

استاندارد IP

استاندارد IP، سرنام International Protection استاندارد بین‌المللی مقاوم بودن و درجه حفاظت است که برای دستگاه‌های الکتریکی و دیجیتالی به کار می‌رود.

ادامه مطلب

چرا دوربین مداربسته؟

چرا دوربین مداربسته؟

در عصر حاضر، استفاده از دوربین‌های مداربسته اهمیت فراوانی پیدا‌ کرده است؛ این گستردگی استفاده از سیستم‌های نظارت تصویری و دوربین‌های مداربسته از آنجا ریشه می‌گیرد که امنیت و آرامش در حال کمرنگ شدن است و برای ایجاد این دو عنصر باید راهکارهایی را در نظر گرفت. بی‌شک، استفاده از دوربین‌های مداربسته یکی از مهم‌ترین روش‌هایی است که در راه ایجاد امنیت و آرامش، یاری‌رسان خواهد بود.

ادامه مطلب

سیر تکامل و تاریخچه‌ی پیشرفت دوربین‌های مداربسته

تاریخچه دوربین مداربسته

نصب دوربین‌ مداربسته امروزه بسیار رواج یافته است و استفاده از آن در همه‌ی مکان‌ها حتی خیابان‌ها و خانه‌ها کاربرد دارد. همه‌ی مردم این تکنولوژی را پذیرفته‌اند و در هر مکانی انتظار آن را دارند. صاحبان مشاغل و مصرف‌کنندگان با استفاده از دوربین‌های مداربسته، آرامش‌خاطر و امنیت بیشتری پیدا کرده‌اند.

ادامه مطلب

واژه‌نامه تخصصی دوربین مداربسته / قسمت دوم

واژه‌نامه دوربین مداربسته

CCTV چیست؟

CCTV مخفف عبارت Closed Circuit Television به معنی دوربین مداربسته است. از آنجایی که مجموعه‌ی دوربین‌های مداربسته از چند دوربین که درون یک حلقه فعالیت می‌کنند تشکیل شده است، در نتیجه استفاده از این عبارت کاملا مناسب است.

ادامه مطلب

مزایای انتخاب دوربین‌های مداربسته تحت شبکه پاناسونیک

مزایای دوربین مداربسته پاناسونیک

گروه پاناسونیک، شرکتی ژاپنی و چندملیتی است که از سال 1918‏ در زمینه تولید محصولات الکتریکی و الکترونیکی فعالیت می‌کند. این شرکت با حدود 100 سال تجربه، یکی از موفق‌ترین شبکه‌های جهانی شامل ۵۸۰ شرکت است که تجربه‌های موفقی را در زمینه تولید لوازم خانگی الکترونیکی و محصولات الکتریکی، الکترونیکی و صنعتی داشته است.

ادامه مطلب

ویژگی‌های دوربین مداربسته 9 مگاپیکسلی 360 درجه پاناسونیک

دوربین مداربسته 360 درجه پاناسونیک

در دوربین های مدار بسته پاناسونیک ویژگی های منحصر به فردی است که به جرات میتوان گفت در برندهی دیگر دوربین، موجود نمی باشد.

- 360 درجه ضدضربه
- دام فضای بیرونی
- دوربین 9 مگاپیکسلی WV-SFV481
- ترکیب پلتفرم جدید با 12 مگاپیکسل
- سنسور فوق حساس در سری i-PRO Smart HD

ادامه مطلب

آشنایی با دوربین مداربسته پاناسونیک Aero PTZ Camera

دوربین مداربسته پاناسونیک WV-SUD638

دوربینی خاص برای شرایط خاص!
این دوربین با طراحی آیرودینامیکی و درجه‌ی حفاظتی IP67 در دسته‌ی دوربین‌های خاص و قدرتمند شرکت پاناسونیک قرار می‌گیرد. طراحی خاص و بهره‌گیری از برف پاک‌کن در این محصول، آن را برای استفاده در شرایط بد آب و هوایی و ارائه‌ی عملکرد خوب و مفید در این وضعیت مناسب کرده است.

ادامه مطلب

پاناسونیک برندی پیشرو و در فکر یک زندگی ایده‌آل

دوربین ضد باران پاناسونیک

ادعا یا واقعیت!
امروزه فکر و خلاقیت یکی از مزیت‌هایی است که برندی نجیب و عالی مانند پاناسونیک همواره بر آن تأکید دارد. افزایش روزافزون قابلیت‌هایی که به محصولات این برند افزوده می‌شود، خود گواه این ادعاست: پاناسونیک، برندی که هم به فکر زیبایی و طراحی به روز است و هم به فکر ایجاد احساس خوب در مشتریان هنگام استفاده از محصولات خود.

ادامه مطلب

عملکرد نرم افزار اندرویدی پاناسونیک

نرم افزار اندرویدی پاناسونیک

بر اساس گزارش اختصاصی مجله‌ی دنیای حفاظت، از آنجا که بسیاری از پروژه‌های بزرگ آنالوگ، اعم از پروژه‌های نفت کشور با برند دوربین مداربسته‌ی پاناسونیک و ماتریکس 650 WJ-SX تجهیز شده است، به گفته‌ی کارشناسان کمپانی پاناسونیک، در صورت نیاز به یکپارچه‌سازی این سیستم‌ها با سیستم‌های جدید تحت شبکه و NVRهای پاناسونیک، این کار به کمک نرم‌افزارهای WV-ASC970 و WV-ASM970 تحقق خواهد یافت.

ادامه مطلب

SDXC راهکار جدید امنیتی در کسب و کارهای کوچک

کارت های sdxc

کمپانی اکسیس، پیشرو در صنعت دوربین‌های تحت شبکه، راه حل جدیدی برای استفاده از این دوربین‌ها در محل‌های کوچک ارائه داده است. این قابلیت به کمک SDXC card هایی با ظرفیت 64GB فراهم می‌شود. این ذخیره‌سازها، مموری کارت‌های بهینه‌سازی شده برای دستگاه‌ها و برنامه‌های دوربین مدار بسته هستند.

ادامه مطلب

دوربین مداربسته چیست؟

دوربین مداربسته

Closed circuit TV که در بین افراد فعال در این زمینه، به اصطلاح CCTV نامیده می‌شود، به معنای تلویزیون مدار بسته است و از دوربین مداربسته، دستگاه مرکزی (DVR) و مانیتور تشکیل شده است. دوربین مداربسته وظیفه‌ی دریافت تصاویر را در شعاع دید خود دارد و بر بستر کابل کواکسیال (آنتن) به دستگاه مرکزی یا دی وی آر ارسال، پردازش و ذخیره می‌شود.

ادامه مطلب

دوربین مداربسته و سیستم‌های امنیتی، اهداف و راهکارها

سیستم های امنیتی

هدف از نصب دوربین مدار بسته 

امروزه در کشورهای پیشرفته، استفاده‌های بهینه و مختلفی از دوربین‌های دیجیتال می‌شود؛ مراکز تجاری، مسکونی، نظامی، بیمارستان‌ها، مراکز آموزشی، خدماتی و ده‌ها مکان دیگر. متاسفانه این محصولات در کشورهای دیگر هنوز به‌خوبی شناخته نشده‌اند.

ادامه مطلب

اجزای داخلی دوربین مداربسته پاناسونیک

دوربین مداربسته پاناسونیک

در تصویر بالا، مدل برش‌خورده‌ی یکی از دوربین‌های مداربسته‌ی پاناسونیک آورده شده است. می‌توان اجزای به کار رفته در ساختمان این نوع دوربین مدار بسته را مشاهده کرد.

فناوری دوربین‌های مداربسته در شب

دوربین مداربسته دید در شب

تمامی سیستم‌های دید شبانه، تصویر بهبودیافته‌ی الکترونیکی تهیه می‌کنند. یک سیستم دید در شب، مانند سایر سیستم‌های روزانه، دارای المان اپتیکی همچون لنز، منشور و آینه است و با در نظر گرفتن اصول اپتیکی خاص خود، طراحی و به کار گرفته می‌شوند.

ادامه مطلب

عضویت در خبرنامه

ارتباط با ما

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان کاووسی فر، پلاک 23
تلفن: 22276534-021     22255495-021     info 'at' sahba-co 'dot' com